FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

تفاوت کفش دیابتی پیشگیری با نوع درمانی و پای متورم در چیست؟

در کفش هایی که در کشور های مختلف ساخته می شود نیروی اضافی را از قسمت بیرونی کفش بر می دارند. اما در کفش های بیوفوت، محصول شرکت پایا توانبخش پویان، ما این برداشتن نیرو را از داخل خود کفش انجام می دهیم تا تغیری در زیبایی ظاهری کفش ایجاد نشود.

کفش های پای متورم علاوه بر فضای بیشتری که در کفش وجود دارد خاصیت کشسانی دارند و قابلیت تغییر شکل در آنها وجود دارد تا در صورت ورم کردن پا متناسب با حالت پای بیمار تغییر شکل دهند.

کفش ها پیشگیری قابلیت برداشتن نیرو از زیر زخم را ندارند و تطبیق پذیری آنها با پای بیمار از کفش های معمولی بیشتر و از کفش های ادم کمتر است.

انواع کفش های پیشگیری، ادم ( پای متورم ) و درمانی دارای راحتی قابل توجهی می باشند.

آیا همه دیابتی ها باید از یک نوک کفش دیابتی با یک نوع جنس استفاده کنند؟

خیر

با توجه به میزان ورم پا، حساسیت پا، سن فرد و میزان ساعاتی که هر فرد کفش را می پوشد جنس کفش متغیر خواهد بود.

برای انتخاب کفش دیابتی مناسب پای خود و جنس آن می توانید از طریق تلگرام با تیم تخصصی ما مشاوره داشته باشید.

09304433751

آیا قبل از ابتلا به زخم هم نیاز به تهیه کفش دیابتی داریم؟

بله

علت این است که هزینه های درمان یک زخم دیابتی بسیار بالاتر از هزینه تهیه یک کفش است. از طرفی بسیاری از موارد زخم پا منجر به قطع عضو می گردند. بنابراین با استناد به جمله معروف ” پیشگیری بهتر از درمان است ” بهتر است از کفش های دیابتی استفاده کنید و تا جای ممکن از پای خود مراقبت کنید.

چرا کفش دیابتی؟

درصد بالایی از افراد ديابتي در دوران زندگي خود دچــار زخم پـاي ديابتـي مي شوند که از بین این افراد تعداد زیادی دچار زخم و در نهايت نياز به قطع عضـو پيـدا مي کنند. علت بسیاری از اين قطع عضـو ها کفـش نامناسـب است.کفـش نامناسـب مــي تواند باعـــث آسيب به پاي فرد مبتلا به ديابــت شود،  مخصـوصا در مواردي که حس کف پا مختل شده باشد و يا خـون رساني به دليل تنگي عــروق نامناسب باشد. به دلايـل فوق بيماران ديابتي با خطر بالاي ايجاد زخـم بايد از کفـش مخصـوص ديابـت استــفاده کننـد. از ايــن رو شـرکت پایا توانبخش پویان، مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی همدان، با بهره گیری از دانش تخصصی اقـدام به ارائـه کفش هاي ديابتي با نام بیوفوت نموده است. در اين کفش ها ملاحظات بيومکانيکي خاصي جهت کاهش فشار به نقاط آسـيب پذير و حسـاس صـورت گرفـته است.

تلفن پشتیبانی

09183190200